KONST / Ramar / Ram 9557462
*
nr 955 7462
Ram
med glas, Sent 18000-tal, 100 x 92
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 19:09:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 13:50:27
1
1.200 kr
20/4 18:50:57
2
1.000 kr
20/4 18:50:57
1
1.100 kr (Budbetjänt)
20/4 18:52:01
2
1.400 kr
20/4 18:52:25
3
1.500 kr
20/4 18:57:02
1
1.700 kr
20/4 18:58:19
3
2.000 kr
20/4 18:59:09
1
2.200 kr
20/4 19:02:38
3
2.600 kr
20/4 19:03:49
1
2.600 kr
20/4 19:03:49
3
2.600 kr (Budbetjänt)
20/4 19:04:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas ram ramar sent 18000-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 955 7462
Ram
med glas, Sent 18000-tal, 100 x 92
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 13:50:27 | 1 | 1.200 kr |
20/4 18:50:57 | 2 | 1.000 kr |
20/4 18:50:57 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:52:01 | 2 | 1.400 kr |
20/4 18:52:25 | 3 | 1.500 kr |
20/4 18:57:02 | 1 | 1.700 kr |
20/4 18:58:19 | 3 | 2.000 kr |
20/4 18:59:09 | 1 | 2.200 kr |
20/4 19:02:38 | 3 | 2.600 kr |
20/4 19:03:49 | 1 | 2.600 kr |
20/4 19:03:49 | 3 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
20/4 19:04:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas ram ramar sent 18000-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02